034-33257601
info@autismkerman.ir
خلاصه:

یکی از روش های مکمل توانبخشی افراد دارای اتیسم محسوب می شود که با مهیا کردن یک محیط چند حسی شرایط مناسبی برای یکپارچگی حسی کودکان اتیسم است در ضمن مهارت دست ورزی افراد دارای اختلال اتیسم در حین انجام فعالیت باغبانی تقویت می شود و احساس ارزشمند بودن و اعتماد به نفس این کودکان در این مداخله مورد توجه قرار می گیرد.


باغبانی درمانی چیست؟
 
در کتاب ناتاشا اترنیگتون که به عنوان 20 کتاب برترآمریکا شناخته شده است ، باغبانی برای کودکان مبتلا به اختلالات طیف اتیسم و نیازهای آموزشی ویژه، تعامل با طبیعت برای مقابله با اضطراب، ارتقا ادغام حسی و ایجاد مهارت های اجتماعی است.

یک متخصص باغبانی ، به افراد در سنین مختلف با توانایی های مختلف کمک می کند تا فعالیت های مربوط به باغ را تجربه کنند. انجمن باغبانی کانادا می گوید ، "باغبانی درمانی را می توان برای بهبود بهزیستی ، جسمی ، اجتماعی ، عاطفی و معنوی افراد استفاده کرد.

                                                                             

مزایای باغبانی برای کودکان 
                                                                                  
"
باغبانی درمانی مشارکت شخص در فعالیتهای مربوط به باغبانی است که توسط یک متخصص آموزش دیده برای دستیابی به اهداف درمانی خاص تسهیل می شود." نویسنده می گوید که او از نوشتن این کتاب برای معلمان ، مشاوران مدرسه  و والدین صرف نظر از دانش فنی باغبانی خود الهام گرفته است. او احساس می کند که یک برنامه درمانی باغبانی مزایایی را ارائه می دهد که در یک کلاس سرپوشیده نیست. فواید باغبانی برای کودکان بیشمار است. کودکان دارای نیازهای ویژه از باغبانی بهره مند می شوند ،  وی  به والدین توصیه می کند وسایل باغبانی را برای کودکانی که دارای اختلال طیف اوتیسم و ​​نیازهای آموزشی ویژه هستند خریداری کنند و در خانه خود کاری انجام دهند.


شما می توانید موارد زیر را جایگزین کنید و از برخی از مزایای درمانی باغبانی برای کودکان لذت ببرید:

یک جعبه چوبی کوچک درست کنید ، مانند یک جعبه ماسه ای. برای ساخت محلی که فضا برای کاشت متناسب باشد.

از بلوک های سیمانی یا آجر استفاده کنید.
از جعبه های پنجره ، نهال ها ، سبدهای حلق آویز یا هر ظرف دیگری که خاک را در خود نگه دارد استفاده کنید.       ناتاشا یک فصل کامل در مورد فواید حفاری دارد. این امر دامنه وسیعی از باغبانی را به شما نشان می دهد زیرا فکر نمی کنید فقط در مورد قرار دادن بذر در خاک باشد. حفاری تجربیات بیشماری در مورد یادگیری را فراهم می کند و به  کودک سود می بخشد.

باغبانی برای کودک انگیزشی است و برای سلامت روانی همه افراد درگیربسیار عالی است. یک امتیاز اضافی برای بزرگسالان این است که باغبانی در کنار کودک یک طرف دیگر از شخصیت او را به شما نشان می دهد و باعث افزایش رفتارهای مثبت می شود. برای والدین ، ​​آنها می توانند خاطرات ماندگار از این تجربه باغبانی با فرزند خود ایجاد کنند.

در زیر برخی از فواید حفاری وجود دارد:

به بچه ها فرصت بازی و کاوش در خاک را می دهد که شامل مهارت های بازی و حرکات مختلف است.

تنش عضلات را کاهش می دهد و فشار خون را پایین می آورد استقامت و چابکی دست را ایجاد می کند.

فرصتی برای ایجاد گفتارو به اشتراک گذاشتن اکتشافات در هنگام بازی فراهم می کند.

این فرصت را به کودک می دهد تا یاد بگیرد که چگونه با دوستان یا مراقبان همکاری کند.

تمرین می کند دستورالعمل ها و مقررات ایمنی را دنبال کند.

به کاهش احساسات منفی ، اضطراب ، تمایلات پرخاشگرانه و غیره کمک می کند.


                                                                                                

خدمات مرتبط