توصیه هایی به خانواده های دارای فرزند اتیسم در روزهای شیوع کرونا

یکشنبه، ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ در ساعت 14:09

مبتلایان به اتیسم در زمینه تعاملات اجتماعی دچار اختلال هستند، در واقع آنها علاقه‌مندند اشیا را در دهانشان بگذارند، سطوح مختلف را لمس کنند و اغلب به یک شی خاص وابستگی دارند.

آنها نسبت به نور و صدا حساس‌اند و به دلیل اینکه حرکات تکراری انجام می‌دهند، وابستگی زیادی به یک شی خاص دارند.

روانشناسان سلامت معتقد اند: از آنجایی که مبتلایان به اتیسم به یک شی خاص وابستگی دارند و علاقه‌مندند اشیا را در دهانشان بگذارند، بگذارند ممکن است در مقابل ابتلا به بیماری کرونا از سایر  افراد آسیب‌پذیرتر باشند.

البته در واگیرداری بین افراد اتیسمی و سایر افراد تفاوتی وجود ندارد چرا که این ویروس از طریق گذاشتن اجسام آلوده در دهان یا از طریق لمس اشیای آلوده و تماس دست با چشم، بینی و دهان وارد بدن می‌شود ولی با توجه به اینکه بیماری‌های تنفسی و قلبی ممکن است در اتیسمی‌ها بیشتر باشد آنها نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

یکی از مشکلاتی که با افراد طیف اتیسم وجود دارد این است که آنها معمولا نمی‌توانند مشکلات خود را به خوبی بیان کنند اما به خوبی صحبت‌ها و مفاهیم را درک می‌کنند. لذا خانواده دارای افراد مبتلا به اتیسم باید برای آموزش توصیه‌های بهداشتی در ابتدا با آنها صحبت کنند و به آنها بگویند که ممکن است همه افراد به کرونا ویروس مبتلا شوند و این بیماری فقط برای آنها نیست.

باید آموزشهایی درباره عطسه و سرفه کردن را با آرامش به آنها ارایه کرد و مسائل پیشگیرانه مانند نحوه شستن دست و ضد عفونی را تصویری و از طریق پوسترها و عکس‌ها آموزش داد.برچسب های مرتبط

این پست را به اشتراک بگذارید:


نظرات 0


ایجاد نظر

1
2

آخرین اخبار