درباره ما

ماموریت مرکز اتیسم امام علی(ع)  ارتقاء راه حل های لازم و کمک به شناخت اختلال طیف اتیسم  اختصاص داده شده و هدف ما کمک به رفع نیازهای افراد مبتلا به اتیسم و خانواده های آنها از طریق حمایت و پشتیبانی می باشد.


همچنین افزایش درک و پذیرش افراد مبتلا به اختلال طیف اتیسم و پیشبرد تحقیقات در مورد علل و مداخلات بهتر برای این اختلال و شرایط مرتبط با آن از جمله دغدغه های ما می باشد.


مرکز اتیسم امام علی (ع) زیر مجموعه انجمن حمایت از کودکان و نوجوانان اتیسم روشنای فردای کرمان با مجوز رسمی از سازمان بهزیستی کرمان به شماره ثبت 1605 به طور رسمی فعالیت خود را از تاریخ 1394/11/28 در زمینه توانبخشی آموزشی اتیسم آغاز نمود.


این مرکز در زمینی به مساحت 10/000 متر مربع ، پارک لبخند اتیسم و فضای سبز مرکز به مساحت 5000 متر مربع ، سالن های آموزشی و تخصصی نیز به مساحت 2500 متر مربع به صورت کاملا استاندارد و تحت نظارت مهندسین و کارفرمایان مجرب طراحی و ساخته شده است .  از بدو تاسیس یکی از مهم ترین اهداف و راهبرد های خود را تربیت و پرورش نیروهای انسانی کارآمد در زمینه تخصصی خود و انتقال و تجهیز مرکز در جهت تسریع رشد و کیفیت خدمات قرار داده است  که نتایج آن در کمیت و کیفیت و نحوه ارائه خدمات به درمانگران مرکز مشهود می باشد.


 در این مرکز خدماتی مانند کاردرمانی جسمی، کاردرمانی ذهنی، گفتار درمانی، بازی درمانی، پت تراپی، اسب درمانی، باغبانی درمانی، موسیقی درمانی، هنر درمانی و ... به کودکان زیر 14سال ارایه میشود ، همچنین خدمات مربوط به حرفه آموزی به پسران بالای 14سال از جمله فعالیت های این مرکز می باشد.

 شایان ذکر است، این رشد همه جانبه  مرهون تلاشهای جدی مسئولین  و مربیان مرکز بوده که همواره رشد و تعالی کودکان اتیسم را در گرو رشد و تعالی خود دانسته اند و در این مسیر همراهی و همکاری والدین نیز سهم بسزایی داشته است.این صفحه را به اشتراک بگذارید: